شرکت فراز مدار
1 - 44608480 (021) 98+
[email protected]
آخرین خبرها

 • 350x230

  انواع خازن ها

  1392-11-28 |

  خازن وسيله‌ای الکتريکی است که در مدارهای الکتريکی اثر خازنی ايجاد می‌کند. اثر خازنی خاصيتی است که سبب می‌شود مقداری انرژی الکتريکی در يک ميدان الکترواستاتيک ذخيره شود و بعد از مدتی آزاد گردد. به تعبير ديگر ، خازنها المانهايی هستند که می‌توانند مقداری الکتريسيته را به صورت يک ميدان الکترواستاتيک در خود ذخيره کنند. همانگونه که يک مخزن آب برای ذخيره کردن مقداری آب مورد استفاده قرار می‌گيرد. خازنها به اشکال گوناگون ساخته می‌شوند و متداولترين آنها خازنهای مسطح هستند.

 • 350x230

  آموزش آماده سازی فیبر مدار چاپی قسمت اول

  1392-11-28 |

  فیبر فنلی : از ترکیب لایه های کاغذ در محلول فنل ساخته میشود ورایج ترین نوع فیبر مدار چاپی می باشد. این فیبر به علت قیمت ارزان آن در تولید اغلب دستگاههای تجاری بکار میرود ودر مقابل حرارت مقاومت زیادی ندارد. به این سبب در دستگاههای حساس وگرانقیمت استفاده نمی شود. فیبر فایبر گلاس : این فیبر دارای چند نوع مختلف میباشد و از ترکیب فشرده الیاف پشم شیشه در محلول چسب های مختلف مانند اپوکسی ساخته میشود . این نوع فیبر تحمل حرارت زیاد را داشته واز نظر استحکام نیز مقاوم تر از نوع فنلی می باشد. کار کردن با این فیبر ساده میباشد زیرا ارتباط پایه های عناصر از پشت فیبر دیده میشود و بررسی مدار هنگام تعمیر آسانتر انجام میگیرد. به علت گران بودن این فیبر در دستگاههای گرانقیمت وحساس از آن استفاده میشود. فیبرها در ضخامتهای 1mm , 2mm ,3mm ساخته شده اندوبصورت استاندارد عرضهم یگردند.لایه های مس چسپانده شده روی فیبر مدار چاپی نیز دارای مشخصات واستانداردهایی میباشد. ضخامت لایه مس وصل شده بر روی فیبر معمولآ 25 و50 و75 میکرو متر استفاده میشود.

 • 350x230

  آموزش آماده سازی فیبر مدار چاپی قسمت دوم

  1392-11-28 |

  فیبر فنلی : از ترکیب لایه های کاغذ در محلول فنل ساخته میشود ورایج ترین نوع فیبر مدار چاپی می باشد. این فیبر به علت قیمت ارزان آن در تولید اغلب دستگاههای تجاری بکار میرود ودر مقابل حرارت مقاومت زیادی ندارد. به این سبب در دستگاههای حساس وگرانقیمت استفاده نمی شود. فیبر فایبر گلاس : این فیبر دارای چند نوع مختلف میباشد و از ترکیب فشرده الیاف پشم شیشه در محلول چسب های مختلف مانند اپوکسی ساخته میشود . این نوع فیبر تحمل حرارت زیاد را داشته واز نظر استحکام نیز مقاوم تر از نوع فنلی می باشد. کار کردن با این فیبر ساده میباشد زیرا ارتباط پایه های عناصر از پشت فیبر دیده میشود و بررسی مدار هنگام تعمیر آسانتر انجام میگیرد. به علت گران بودن این فیبر در دستگاههای گرانقیمت وحساس از آن استفاده میشود. فیبرها در ضخامتهای 1mm ,2mm,3mm ساخته شده اند وبصورت استاندارد عرضه میگردند. لایه های مس چسپانده شده روی فیبر مدار چاپی نیز دارای مشخصات واستانداردهایی میباشد. ضخامت لایه مس وصل شده بر روی فیبر معمولآ 25 و50 و75 میکرو متر استفاده میشود.

با بیش از 20 سال تجربه از اولین واحدهای تولید كننده بوردهای متالیزه در كشور می باشد.
فرازمدار افتخار دارد كه همواره گامهای بلندی را در راستای توسعه صنعت مدارچاپی در ایران برداشته و هم‌اکنون با دستیابی به جدیدترین فن‌آوری تولید بورد متالیزه و استفاده از ماشین آلات مدرن و بهره‌مندی از متخصصین مجرب امكان تولید انواع بوردهای تك لایه ، دولایه ، فلكسیبل(قابل انعطاف) ، فركانس بالا ، متالیزه و .S. M. T را جهت هرگونه سفارش از طراحی تا تولید و مونتاژ آن داراست كیفیت خوب ، تحویل سریع ، قیمت ارزان و از همه مهمتر تعهد و مسئولیت پذیری كامل از جمله اصول كار این شركت می‌باشد.